مشاور تلفنی رایگان

ساخت وبلاگ

مشاوره تلفنی

 

همه ما انسان ها در مواجهه با مشکلات و یا برای داشتن زندگی بهتر نیازمند مشاوره هستیم که این مشورت می تواند به صورت حضوری مانند مراجعه به روانشاسان ، دیدار با افراد با تجربه و … و یا به صورت غیر حضوری مانند مشاوره تلفنی و یا مشاوره آنلاین باشد .

انسان ها در راستای حل کردن مشکلاتشان و یا داشتن زندگی بهتر لازم است که در سه مرحله زیر را به خوبی بررسی و اجرا کنند :

۱-  شناخت درست خود و محیط اطراف .

 

در این مورد انسان باید به خوبی از خودش شناخت داشته باشد . مثلا  هدفش از زندگی کردن چیست ، به چه چیز هایی اهمیت می دهد و چه مواردی برایش بی اهمیت هستند ، مشخصه های رفتاری اش چیست ، چگونه خوشحال می شود ، در چه حالاتی غمگین میشود ، در صورت اتفاقات ناگوار چگونه واکنش نشان می دهد و …

۲-  دانش حل مشکلات و رسیدن به اهداف

 

برای رسیدن به اهداف قدم اول شناخت آن و سپس فهمیدن راه رسیدن به آن است . مانند اینکه اگر بخواهیم به مسافرت برویم از چه مسیری باید برویم ، چی چیزهایی باید برای خوراک و پوشاک برداریم ، از چه طریقی برویم ( خشکی ، دریا ، آسمان )، با چه وسیله ای برویم و ….

۳-  تلاش برای حل مشکلات و رسیدن به کمال

 

در مرحله سوم پس از شناخت خودمان و داشتتن دانش رسیدن به هدف باید برای رسیدن به آن تلاش کنیم . میزان این تلاش کردن ها ممکن است با توجه به اولویت های ما متفاوت باشند . همچنین در این مسیر داشتن یک راهنما و محرک خوب می تواند به ما کمک شایانی بکند .

کمک گرفتن از مشاوران روانشناس در رابطه با مشکلات و مسائل شخصی ، خانوادگی میتواند برای رسیدن به آرامش و اهداف میتواند بسیار موثر باشد . یک مشاور خوب می تواند در هر ۳ مرحله به افراد کمک کند و با راهنمایی های و همیاری  هایش انسان ها را برای رسیدن به اهدافشان کمک کنند .

 

مشاوره تلفنی

به طور کلی مشاوره در زمینه خانواده در زمینه های :

 

مشاوره کودک و مشاوره نوجوان

مشاوره جوان

مشاوره خانواده

مشاوره ازدواج

مشاوره والدین

و…

به صورت حضوری و یا غیر حضوری صورت می گیرد.

مشاوره حضوری:

 

در این مشاوره مراجعه کننده با روانشاس به صورت حضوری دیدار می کنند .

 

مشاوره غیر حضوری

 

همانطور که از اسم این مشاوره معلوم است نیازی به حضور مشاوره گیرنده در محل روانشناس نیست از انواع مشاوره غیر حضوری بیشتر مشاوره تلفنی ومشاوره آنلاین مطرح شده اند .

در حال حاضر از طرفی مشاوره با متخصصان با موانع زیادی روبرو شده و از طرفی دیگر اهمیت بیشتری پیدا کرده است. برای مثال در راستای مشاوره خانواده برای تربیت فرزندان میتوان موارد زیر را نام برد :

·         افزایش مشغله والدین در سال های آتی

 

در راستای تامین مخارج خانواده، والدین زمان بیشتری را برای کار کردن و کسب درآمد اختصاص می دهند. بدیهی است این کار سبب کاهش زمان با هم بودن در خانواده می شود. از طرفی کودکان زمان بیشتری در مدارس و مهد ها می گذرانند که این خود باعث دوری از والدین می گردد. در نتیجه جنس با هم بودن در خانواده ها نسبت به قبل متفاوت می شود. این تفاوت نیازمند فعالیت های متفاوت نیز هست. با کمک مشاوره، والدین و فرزندان می توانند روش های با هم بودن و تعامل در خانواده را با هزینه کمتر و در زمان کوتاه تر بیاموزند و اجرا کنند .

·         تجربه کمتر زوج های جوان برای تربیت فرزند

 

مانند زمان گذشته مادر بزرگ و پدربزرگ و سایر فامیل در دسترس نیستند تا بتوانند والدین را در راستای تربیت فرزندشان راهنمایی کنند. هر چند بسیاری از راهنمایی های رفتاری پدر بزرگ ها و مادر بزرگ ها از نظر علم روان شناسی غیر قابل قبول است اما میتوانند تجربیات خود را در اختیار فرزندانشان قرار دهند. مشاوران متخصص هیروو بهترین و جدید ترین متد های تربیتی از معتبر ترین مراکز علمی را در اختیار والدین قرار می دهند.والدین و فرزندان میتوانند با کمک مشاوره،  روش های تشویق ، تنبیه ، برخورد و درمجموع متد های تربیتی استاندارد و معتبر با توجه به فرهنگ، شرایط اقتصادی، تکنولوژی و تمامی متغیر های موجود را بیاموزند و اجرا کنند.

·         تغییر روش های تربیتی

 

با توجه به تغییر شرایط زندگی و پیشرفت روزافزون علم ،  متد ها و روش های تربیتی هر روز در حال تغییر و بهینه تر شدن هستند. در این بین نیاز به یک مرکز برای جستجوی روش های تربیتی موثر و سازگار با فرهنگ هر منطقه کاملا مشخص است. مشاوران متخصص هیروو با مطالعه جدید ترین مقالات داخلی و خارجی همواره به دنبال ارائه بهترین خدمات به خانواده ها و جامعه می باشد.

مشاوره تلفنی

چرا مشاوره تلفنی؟

 

 

·         نیاز به رزرو وقت قبلی جهت مشاوره ندارد

 

با کمک مشاوره تلفنی زمان مشاوره در اختیار شماست و نیازی به گرفتن نوبت جهت مشاوره  نیست. در هر زمان و هر مکان که تماس بگیرید مشاور آماده خدمت رسانی به شماست.

 

·         همواره در دسترس می باشد.

 

در مشاوره تلفنی تنها به یک تلفن یا گوشی همراه نیاز دارید. مشاوران متخصص همواره در دسترس هستند .

 

·         مدت مشاوره را شما تعیین میکنید

 

از آنجایی که گرفتن مشاوره حضوری از نیم ساعت تا ۴۵ دقیقه است، خانواده ها برای مشکلاتی که به نظرشان کوچک است به مشاور رجوع نمیکند. در برخی موارد نیز نیاز به مشاوره ممکن است ساعت ها به طول بیانجامد که در مشاوره حضوری این امکان وجود ندارد . با کمک مشاوره تلفنی مدت مشاوره و نوع سوال در اختیار شماست.

·         هر سوالی که دارید بپرسید

 

صحبت کردن در مورد برخی مسائل شخصی برای والدین و فرزندان غیر ممکن یا سخت باشد. در حالی که اگر مطرح نشوند عواقب بسیار مخربی خواهند داشت. با کمک مشاوره تلفنی والدین و فرزندان میتوانند تمامی آموزش ها ، نحوه برطرف کردن مشکلات ( مشکلات شخصی و خصوصی و …) را با مشاوران متخصص مطرح کنند و راهنمایی شوند. تمامی این مباحث طبق قوانین نظام روانشناسی کاملا محرمانه می باشد .

 

·         فرزندتان را بشناسید و سلامتی او را پایش کنید

 

با ایجاد پرونده سلامت روان ، مشاوران متخصص روانشناسی ، می توانند در راستای افزایش توان ، رشد و بهبود کیفیت زندگی فرزندان و خانواده ها آنها را راهنمایی کنند . همچنین با توجه به سابقه رفتاری والدین و فرزندانشان ، روانشناسان متخصص میتوانند در زمان بروز مشکلات به صورت تخصصی خانواده ها را یاری دهند .

 

·         هزینه آن نسبت به مشاوره حضوری کمتر است

 

با توجه به عدم نیاز به رفت و آمد و تعرفه پایین تر مشاوره تلفنی نسبت به مشاوره حضوری ، باعث صرفه جویی در زمان و هزینه ها می گردد .

 

·         مشاوره تلفنی راهکاری مناسب برای مناطق خاص

 

برخی از مناطق کشور عزیزمان از امتیاز داشتن مشاوران متخصص و متبهر بی بهره هستند. با کمک مشاوره تلفنی نه تنها در شهر های پیشرفته بلکه شهرهای کوچک ، روستا ها ، مناطق محروم و مرزی و در مجموع هر منطقه میتواند از خدمات مشاوران متخصص و متبهر بهرهمند شوند ..

مشاوره تلفنی,مشاور تلفنی,مشاور روانشناسی تلفنی,مشاور روانشناس تلفنی,روانشناس تلفنی,مشاوره روانشناس تلفنی,مشاوره روانشناسی تلفنی,روانشناسی تلفنی,...
نویسنده : رزا موسوی بازدید : 12 تاريخ : 2 دی 1396 ساعت: 22:0

close
تبلیغات در اینترنت