مشاور روانشناس جوان

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  آرشیو مطالب

  برچسب ها

  مشاوره جوانان

  مشاوره جوانان درباره چه موضوعاتی است ؟

  چه زمانی جوانان نیاز به مشاوره دارند ؟

  یکی از مهمترین و حساسا ترین قشر های جامعه جوانان هستند . جوانان به دلیل داشتن انرژی زیاد و آرزوها و امیال برای رسیدن به اهدافشان در یرنوشت یک جامعه مهمترین نقش را دارند . اما این افراد به دلیل داشتن تجربه کمتر ممکن است برخی تصمیمات اشتباه در زندگیشان بگیرند و یا راه های رسیدن به اهدافشان را بلد  نباشند . مشاوره جوانان می تواند در زمینه های

  شناخت شخصیت و ویژگی های رفتاری

  اگر جوان بداند چه هست و در برابر مشائل مختلف چگونه برخورد می کند می تواند در مواقع لازم و حساس بهینه تصمصم بگیرد . ویژگی های رفتاری هر فرد شخصی و منحصر به فرد است . البته این نکته نیز وجود دارد که ویژگی هار رفتار ی خانم ها بسیار مشابه هم و ویژگی های رفتاری آقایان نیز شبیه به هم می باشد .

  جوانان پسر یک سری خصوصیات رفتاری مانند : نیاز به قدرت ، استقلال ، تامین کردن خواسته های خود ، تکیه گاه بودن و حمایت کردن خانواده  … و جوانان دختر نیز ویژگی های رفتاری مشابهی چون : نیاز به دیده شدن و دوست داشته شدن ، برآورده شدن نیاز های آنها توسط افراد دیگر ، نیاز به تکیه کردن ومراقبت کردن از فرزندان و خانواده هستند .

   

  شناخت اهداف و نیاز های زندگی

  اگر بدانیم هدفمان از زندگی چیست خب طبیعتا به دنبال آن مب توانیم راه های رسیدن به آن و یا روش های برطرف کردن مشکلاتمان را یاد بگیریم یا متوجه شویم . مثلا اگر بدانیم که میخواهیم در آینده یک دکتر شویم خب برای رسیدن به مرحله دکتری تلاش می کنیم. درس می خوانیم ، مدرسه می رویم ،با توجه به نیازمان کلاس های کمک آموزشی می رویم و… تا به هدفمان برسیم .

  البته این نکته نیز وجود دارد که تعیین اهداف باید متناسب با ویژگی ها و توانایی های ما باشد .

  مشاوره جوانان

  راهنمایی جهت حل کردن مشکلات و مسائل جوانان

  جوانان امروزی در این جامعه همواره با مشکلات و معضلاتی روبرو میشوند که گاه در حل این مسائل عاجز و ناتوان میشوند.در حال حاضر در بین جوانان کمتر کسی پیدا میشود که مشکلی نداشته باشد . مشاوره جوانان و آموزش راه حل ها و راهکار های مناسب در زمان مواجعه با مشکلات می تواند بسیار موثر باشد  .

  مشکلات جوانان میتوانند در زمینه مشکلات خانوادگی ، مشکلات کاری و اداری ، مشکلات ازدواج و پیدا کردن همسر مناسب ، مشکلات تحصیلی و …  باشند ،در برخی موارد این مشکلات چندان اهمیت ندارند ولی گاهی این مشکلات چنان شدید و طاقت فرسا هستند که جوان را ناامید ، خسته و سردرگم میکند.

   

  راهنمایی برای داشتن زندگی بهتر ، روابط بهتر ، موفقیت در آینده

  یکی از مسائلی که برای جوان ها دغدقه محسوب می شود برنامه زندگی و راه رسیدن به کمال است . این کمال می تواند داشتن  تحصیلات عالیه ، پولدار شدن ، داشتن همسر یا خانواده خوب و … باشد . شناخت مسیر و ویژگی های رسیدن به اهداف از جمله مواردی است که می تواند به یک جوان برای رسیدن به موفقیت کمک کند که می تواند با مشاوره با افراد داری تجربه و موفق و یا روانشناسان جوانان یا مشاوره خانواده براورده شود .

  حل مشکلات جوانان

  این وظیفه بزرگتر هاست که در این شرایط جوانان را تنها نگذارند و با دادن امید آنها را دلگرم کنند. خانواده ها باید به جوانان بسیار اهمیت بدهند چرا که در این سن بسیاری از تصمیمات و سرنوشت آنها شکل می گیرند . در حال حاضر جوانان با برخی مشکلات به شرح زیر روبرو می باشند .

  • اعتیاد به مواد مخدر و اینترنت
  • دوستان ناباب
  • مشکلات جنسی
  • برخی اختلالات روانی
  • عدم توانایی در برقراری ارتباط درست  با دوستان ، فامیل ، خانواده  و…
  • درک نشدن از طرف خانواده و دوستان
  • بیکاری و مشکلات اقتصادی
  • مشکلات تحصیلی و درسی

  و …

  مشاورین متخصص ما نیز در مرکز مشاوره مفیدو با در نظر گرفتن این اهداف سعی بر حل مشکلات شما جوانان و آینده سازان کشور دارد . خانواده ها ، والدین و جوانان می توانند از خدمات مشاوره حضوری و مشاوره غیر حضوری ( مشاوره تلفنی و مشاوره آنلاین ) مشاوران متخصص مفیدو بهرهمند گردند .

  نویسنده : رزا موسوی بازدید : 6 تاريخ : 3 دی 1396 ساعت: 22:46
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها