مشاور روانشناس جوان

ساخت وبلاگ

مشاوره جوانان

مشاوره جوانان درباره چه موضوعاتی است ؟

چه زمانی جوانان نیاز به مشاوره دارند ؟

یکی از مهمترین و حساسا ترین قشر های جامعه جوانان هستند . جوانان به دلیل داشتن انرژی زیاد و آرزوها و امیال برای رسیدن به اهدافشان در یرنوشت یک جامعه مهمترین نقش را دارند . اما این افراد به دلیل داشتن تجربه کمتر ممکن است برخی تصمیمات اشتباه در زندگیشان بگیرند و یا راه های رسیدن به اهدافشان را بلد  نباشند . مشاوره جوانان می تواند در زمینه های

شناخت شخصیت و ویژگی های رفتاری

اگر جوان بداند چه هست و در برابر مشائل مختلف چگونه برخورد می کند می تواند در مواقع لازم و حساس بهینه تصمصم بگیرد . ویژگی های رفتاری هر فرد شخصی و منحصر به فرد است . البته این نکته نیز وجود دارد که ویژگی هار رفتار ی خانم ها بسیار مشابه هم و ویژگی های رفتاری آقایان نیز شبیه به هم می باشد .

جوانان پسر یک سری خصوصیات رفتاری مانند : نیاز به قدرت ، استقلال ، تامین کردن خواسته های خود ، تکیه گاه بودن و حمایت کردن خانواده  … و جوانان دختر نیز ویژگی های رفتاری مشابهی چون : نیاز به دیده شدن و دوست داشته شدن ، برآورده شدن نیاز های آنها توسط افراد دیگر ، نیاز به تکیه کردن ومراقبت کردن از فرزندان و خانواده هستند .

 

شناخت اهداف و نیاز های زندگی

اگر بدانیم هدفمان از زندگی چیست خب طبیعتا به دنبال آن مب توانیم راه های رسیدن به آن و یا روش های برطرف کردن مشکلاتمان را یاد بگیریم یا متوجه شویم . مثلا اگر بدانیم که میخواهیم در آینده یک دکتر شویم خب برای رسیدن به مرحله دکتری تلاش می کنیم. درس می خوانیم ، مدرسه می رویم ،با توجه به نیازمان کلاس های کمک آموزشی می رویم و… تا به هدفمان برسیم .

البته این نکته نیز وجود دارد که تعیین اهداف باید متناسب با ویژگی ها و توانایی های ما باشد .

مشاوره جوانان

راهنمایی جهت حل کردن مشکلات و مسائل جوانان

جوانان امروزی در این جامعه همواره با مشکلات و معضلاتی روبرو میشوند که گاه در حل این مسائل عاجز و ناتوان میشوند.در حال حاضر در بین جوانان کمتر کسی پیدا میشود که مشکلی نداشته باشد . مشاوره جوانان و آموزش راه حل ها و راهکار های مناسب در زمان مواجعه با مشکلات می تواند بسیار موثر باشد  .

مشکلات جوانان میتوانند در زمینه مشکلات خانوادگی ، مشکلات کاری و اداری ، مشکلات ازدواج و پیدا کردن همسر مناسب ، مشکلات تحصیلی و …  باشند ،در برخی موارد این مشکلات چندان اهمیت ندارند ولی گاهی این مشکلات چنان شدید و طاقت فرسا هستند که جوان را ناامید ، خسته و سردرگم میکند.

 

راهنمایی برای داشتن زندگی بهتر ، روابط بهتر ، موفقیت در آینده

یکی از مسائلی که برای جوان ها دغدقه محسوب می شود برنامه زندگی و راه رسیدن به کمال است . این کمال می تواند داشتن  تحصیلات عالیه ، پولدار شدن ، داشتن همسر یا خانواده خوب و … باشد . شناخت مسیر و ویژگی های رسیدن به اهداف از جمله مواردی است که می تواند به یک جوان برای رسیدن به موفقیت کمک کند که می تواند با مشاوره با افراد داری تجربه و موفق و یا روانشناسان جوانان یا مشاوره خانواده براورده شود .

حل مشکلات جوانان

این وظیفه بزرگتر هاست که در این شرایط جوانان را تنها نگذارند و با دادن امید آنها را دلگرم کنند. خانواده ها باید به جوانان بسیار اهمیت بدهند چرا که در این سن بسیاری از تصمیمات و سرنوشت آنها شکل می گیرند . در حال حاضر جوانان با برخی مشکلات به شرح زیر روبرو می باشند .

  • اعتیاد به مواد مخدر و اینترنت
  • دوستان ناباب
  • مشکلات جنسی
  • برخی اختلالات روانی
  • عدم توانایی در برقراری ارتباط درست  با دوستان ، فامیل ، خانواده  و…
  • درک نشدن از طرف خانواده و دوستان
  • بیکاری و مشکلات اقتصادی
  • مشکلات تحصیلی و درسی

و …

مشاورین متخصص ما نیز در مرکز مشاوره مفیدو با در نظر گرفتن این اهداف سعی بر حل مشکلات شما جوانان و آینده سازان کشور دارد . خانواده ها ، والدین و جوانان می توانند از خدمات مشاوره حضوری و مشاوره غیر حضوری ( مشاوره تلفنی و مشاوره آنلاین ) مشاوران متخصص مفیدو بهرهمند گردند .

مشاوره,مشاوره جوان,مشاوره جوانان,مشاور روانشناس جوانان,روانشناس جوانان,بهترین روانشناس تهران,مشاوران مفیدو,مشاوره تلفنی,مشاوره آنلاین,...
نویسنده : رزا موسوی بازدید : 14 تاريخ : 3 دی 1396 ساعت: 22:46

close
تبلیغات در اینترنت