مشاور روانشناس آنلاین

ساخت وبلاگ

مشاوره آنلاین

مشاوره آنلاین چیست ؟

آیا مشاوره آنلاین نیز مانند مشاوره حضوری موثر است ؟

در دنیای امروزی با توجه به مشغله زیاد ، کم شدن ارتباطات حضوری و پیشرفت تکنولوژی و صنعت برای انسان ها مشکلاتی به وجود آمده است . در گذشته خانواده ها اگر با مشکلی روبرو می شدند آن را با بزرگتر ها و افراد با تجربه در میان می گذاشتند و از آنها راهنمایی یا کمک می خواستند . بزرگتر ها نیز با توجه به تجربه ای که داشتند پیشنهادات خود را مطرح می گردند.

امروزه نیز ضرورت مشاوره بسیار احساس می شود . اما از چه کسانی می توان مشاوره درست گرفت ؟ چگونه میتوان به پیشنهادات آنها اعتماد و عمل کرد ؟ و…

تفاوت بسیار نسل ها و کم شدن شناخت هر نسل از دیگری

شاید این موضوع برای شما هم پیش آمده باشد که با پدر و مادر خود از نظر عقاید متفاوت باشید و یا فرزندانتان به شما بگویند که نمیتوانند شما را درک کنند . با توجه به پیشرفت تکنولوژی و صنعت این تفاوت بین نسل ها ( عقاید ، علایق ، افکار و…) کاملا مشهود شده است . حال اگر بخواهید در رابطه با یکسری مسائل و مشکلات فرزندتان با پدر و مادر خود حرف بزنید و از آنها مشورت بخواهدی شاید آنها نیز از پاسخ بمانند .

مثلا اگر به پدربزرگ یا مادر بزرگی در رابطه با اعتیاد فرزندتان به اینترنت و ارتباطات آنلاین بگوئید ممکن است نه تنها پاسخی به این مسئله ندهند بلکه خودشان نیز نتوانند این موضوع را درک کنند . پس با توجه این مسئله نیاز به مشاوره از طرف افراد متخصص داریم . مشاوران و روانشاسان با مطالعه این موارد و بررسی اختلالات و مشکلات خانواده ها همواره سعی بر طرح راه حل مناسبی دارند . مشاوران مفیدو با مطالعه و بهره گیری از روش ها و متد های استاندارد و مطرح دنیا در رابطه با خانواده و همچنین معادل سازی و بومی سازی با فرهنگ ایرانی سعی بر این دارند که بتوانند روش های متناسب و معتبری برای حل مشکلات خانواده ها مطرح کنند .

مشاوره آنلاین

افزایش مشغله و کاهش زمان با هم بودن خانواده ها

با توجه به شرابط اقتصادی و کاری ممکن است خانواده ها وقت کمتری با هم بگذرانند که در تنیجه شناختشان نسبت به همدیگر کمتر خواهد بود . مثلا پدر و مادری که تا دیر وقت سر کار هستند به تبع نمی توانند زمان زیادی را با فرزندان خود بگذرانند . پس نمی توانند فرزند خود را درک کنند و نیاز های او را شناخته و برطرف کنند .

بسیاری از پدر و مادر ها فکر می کنند اگر به خانه پول بیاورند وظیفه پدری با مادری خود را به درستی انجام داده اند و تمامی نیاز های فرزندان ، همسر و به طور کلی  خانواده خود را برآورده کرده اند  و اجازه دارند هر طور که می خواهند با خانواده خود رفتار کنند . لازم به ذکر است که خانواده ها علاوه بر نیاز های اقتصادی نیاز به : نیاز های عاطفی , حمایتی ، همکاری ، وظیفه شناسی ، دوستی و محبت و … دارند .

رفتار والدین و فرزندان

این نکته قابل ذکر است که بسیاری از پدر مادر ها فقط به گونه ای رفتار می کنند که عقده های دوران کودکیشان را برای فرزندانشان بپوشانند تا او نیز مانند آنها آن عقده ها را تجربه نکند . برخی دیگر نیز به دنبال آن هستند که طعم تلخ دوران کودکیشان را به خانواده شان بچشانند تا آنها نیز بفهمند . این رفتار ها بیشتر ناخودآگاه و در برخی موارد نیز از رو قصد انجام می شود و فرد بدان آگاه است . مثلا اگر در دورانی که فرد در خانواده پدر و مادر خود زندگی می کرده وضع اقتصادی مناسبی نداشته و کمبود های زیادی را داشته است . حال که خود پدر یا مادر شده تمام روز و شب تلاش می کند که تمامی شرایط را برای فرزندانش محیا کند تا آنها به هیچ عنوان از نظر اقتصادی در مضیغه نباشند . ویا بر عکس یک دین پنهان به موضوع فقیر بودن داشته و همواره دوست دارد فقیر بوده و خانواده خود را نیز در بدبختی ببیند .

به طور کلی پدر و مادر ها به صورت خودآگاه و یا ناخودآگاه در در حال تطمیع و براورده کردن عقده های خود هستند . در حالی که تربیت فرزند باید کاملا به دور از هرگونه نیاز های شخصی باشد . این نکته که فرزندان بسیاری از خصوصیات پدر و مادر ها را جذب می کنند نیز کاملا درست است پس والدین در درجه اول نیاز به تربیت خودشان و سپس تربیت فرزندشان دارند .

در رابطه با روابط زناشویی نیز همینگونه است که اگر هر طرف به فکر برآورده شدن نیاز های خودش باشد مطمئنا به بن بست خورده و ممکن است مشکلات زیادی برایشان اتفاق بیفتد .

مشاوره تلفنی و یا مشاوره آنلاین می تواند یک راهکار بسیار آسان و کم هزینه برا خانواده ها باشد تا از خدمات مشاوره بهرهمند گردند .

 

مشاوره آنلاین

مشاوره آنلاین

مشاوره آنلاین می تواند به صورت پیامک و متن ، صوتی و یا تصویری صورت گیرد . از آنجایی که دنیای مجازی توانسته روابط بسیار دور را نزدیک ( البته در صورت عدم استفاده صحیح روابط نزدیک را دور کند . مثلا اعضای خانواده که کنار هم هستند بیشتر در دنیاز مجازی در کانال ها گروه ها با دوستانی که از نظر بعد مکانی با هم فاصله دارند در ارتباط باشند تا یکدیگر ) کرده است پس میتوان به راحتی جهت مشاوره با یک روانشاس از آن استفاده کرد .

 

آموزش از طریق مشاوره آنلاین

همانطور که مطرح شد خانواده ها باید برای شناخت خود ، همسر ، خانواده ، ارتباط با دیگران و رفتار های اجتماعی و… شناخت داشته باشند . افراد می توانند از طریق مشاوره آنلاین آموز های لازم را دریافت کرده و یا مشکلات و مسائلی را که در رابطه با آنها اطلاع ندارند را بیاموزند .

 • حل مشکلات از طریق مشاوره آنلاین
 • شاید برای شما نیز مشکلاتی اتفاق افتاده باشد و ندانید چگونه آنها را حل کنید .
 • برای مشورت کردن و حل مشکلات زمان کافی نداشته باشید . یا برای مراجعه به یک مشاور نتوانید زمان تخصیص دهید .
 • اهمیت مسئله آنقدر نباشد که بخواهید از مشاوره حضوری با یک روانشناس استفاده کنید .
 • مشکلات و مسائل خصوصی باشد  و نخواهید آنها را با دیگران حتی نزدیک ترین افراد درمیان بگذارید .
 • از مطرح کردن برخی موضوعات بترسید یا خجالت بکشید  و بخواهید به صورت ناشناس با یک نفر متخصص مشورت کنید .
 • فرد دارای صلاحیت برای مشاوره گرفتن را ندانید چگونه پیدا کنید . ویا ندانید چه کسی می تواند بهترین راه حل را به شما بدهد .
 • روش حل مسائلتان را ندانید  .
 • برای حل کردن مشکلاتتان نیاز به کمک داشته باشید .
 • و هزاران مسئله دیگر

 

ارزیابی خود و یا افراد خانواده

برای شناخت توانایی های خودتان ، فرزندتان ، همسرتان  و … می توانید از مشاوره آنلاین با یک مشاور متخصص استفاده کنید . چرا که اولین قدم در داشتن زندگی بهتر شناخت و داشتن اطلاع از خود و اطراف است .

 • شکوفایی استعداد ها
 • بررسی و تشخیص اختلالات

 

درمان از طریق مشاوره آنلاین

درمان کردن از طریق مشاوره آنلاین هنوز در ایران فراگیر نشده است . زیرا برای درمان تمامی ویژگی های ارتباطی مانند : صحبت کردن ، گوش دادن ، دیدن حرکات و رفتار ها ( تیک ها ، برخورد ، علایق ، ارتباطات چشمی و فیزیک و …) و… حائز اهمیت است که از ۲ طریقمشاوره آنلاین متنی و مشاوره آنلاین صوتی نمی تواند ایجاد کرد . مشاوره آنلاین تصویری کمی بهتر است و میتوان درمان های اختلالات خاص و کم اهمیت تر را از طریق آن انجام داد .

میتوانید از طریق مشاوره تلفنی و یا مشاوره آنلاین این موضوعات را با مشاوران متخصص مفیدو در میان بگذارید . مشاوران مفیدو با تیم با تجربه و ماهر در راستای آموزش ، حل مشکلات و بهبود شرایط :

آماده خدمتگذاری به شما می باشد .

مشاوره,مشاوره تلفنی,مشاوره آنلاین,مشاوره خانواده,مشاوره کودک,مشاوره نوجوان,مشاوره جوان,مشاوره تخصصی آنلاین,روانشناسی آنلاین,آنلاین مشاوره,...
نویسنده : رزا موسوی بازدید : 12 تاريخ : 4 دی 1396 ساعت: 22:36

close
تبلیغات در اینترنت