مشاوره ازدواج موفق

ساخت وبلاگ

ازدواج موفق

داشتن یک ازدواج موفق و پیدا کردن زوج مناسب می تواند زندگی را بسیار شیرین کرده و در راستای رسیدن به کمال موثر باشد. در حالی که پیدا کردن همسری که  کاملا مطابق با انتظارات باشد و هیچ گونه درگیری و یا مشاجره ای بعد از ازدواج صورت نگیرد کاملا غیر ممکن است.

از آنجایی که تمامی انسان ها به شیوه خودشان زندگی می کنند ( به طور مثال هر چند فرزندان بسیار به پدر و مادر خود از نظر رفتاری ، اعتقادات و علایق  شبیه می شوند ولی آنها هم به شیوه ای متمایز از والدین خود زندگی می کنند و تفاوت های زیادی دارند) پس نمی توان انتظار داشت که همسری کاملا یکشان با خودمان پیدا کنیم. پس در انتخاب همسر باید علاوه بر داشتن نقطه نظرات مشترک به این موضوع توجه کنیم که بتوانند یکدیگر را تکمیل کنند .

ازدواج موفق

در اینجا ۵ مورد از راه های داشتن ازدواج موفق را معرفی می کنیم :

 

۱-      بیان صریح خواسته ها و انتظارات به یکدیگر :

قبل از ازدواج باید علایق و توقعات نسبت به همدیگر صراحتا بیان شده و با یکدیگر به توافق برسند . اگر این انتظارات با یکدیگر بسیار متفاوت بود ( زن خواستار زندگی تجملاتی و مرد خواستار زندگی ساده و کارمندی ) و نتوانند یکدیگر را قانع کنند پیشنهاد می شود که در قبل از ازدواج بسیار به این موضوع اهمیت داده و حتی این مورد را برای ازدواج حذف کنند .

۲-      توجه فردی به خود در کنار توجه به خانواده :

بعد از ازدواج ممکن است افراد غرق در خواسته های خانواده شوند و بسیار به همدیگر وابسته شوند ( در صورت داشتن فرزند بیشتر هم می شود ) ولی در این حال باید برای خواسته های خود نیز وقت بگذارند و در مواردی به کار هایی که خودشان علاقه دارند بپردازند .

۳-      توجه کردن به یکدیگر  و رفع نیاز ها :

هرچند امکان دارد بعد از ازدواج برخی زوج ها به هم کم محلی کنند و به شیوه زندگی کردن مجردی خود ( با دوستان و خانواده پدر ومادر ) ادامه دهند اما باید بدانند که برای داشتن زندگی شیرین و ازدواج موفق در اولویت قرار دادن همسر خود بسیار حیاتی است . احترام ، گوش داد و حرف زدن با یکدیگر ، برطرف کردن نیاز های همدیگر و با هم بودن زوجین می تواند بسیار موثر باشد .

۴-      حل کردن اختلافات :

زوج موفق نسبت به همدیگر درک درستی دارند و میتوانند مشکلات و اختلافات پیش آمده را حل کنند .  زوج های موفق با هم صحبت می کنند، حتی اگر احساس بدی نسبت به هم دارند. آنها در مورد اختلافات و مخالفت ها با هم مذاکره می کنند تا به نتیجه عادلانه برسند و همدیگر را متقاعد کنند . آنان از یکدیگر حمایت می کنند و می پذیرند در مواردی عشق ، برتر از پیروزی است. البته کمک کرفتن از مشاوران ازدواج و روانشناسان خانواده هیچ منافاتی با این موضوع ندارد . 

۵-      با هم رشد می کنند :

مسلما فردی که با او ازدواج می کنید در ۱۰ سال آینده تفکرات متفاوتی خواهد داشت و در شرایط سخت و آسان زندگی دچار تغییرات و رشد می شود . یک ازدواج موفق در صورتی شکل می گیرد که زوجین با شناخت نسبت به یکدیگر در راستار رشد هم تلاش کنند و در راستای تعامل بیشتر تغییر کنند . گرفتن مشاوره از یک روانشناس و مشاور معتبر می تواند تاثیر بسیاری در داشتن یک ازدواج موفق ایفا کند .

مشاوران روانشناسی مفیدو 

www.mofido.com

ازدواج موفق,رازهای داشتن ازدواج موفق,ازدواج موفق چیست,ازدواج,مشاوره ازدواج,مشاوره ازدواج رایگان,مشاوره ازدواج آنلاین,مشاوره ازدواج تلفنی,...
نویسنده : رزا موسوی بازدید : 12 تاريخ : 23 آذر 1396 ساعت: 22:20

close
تبلیغات در اینترنت